Światłowód do domu \ mieszkania?

 


    Niezmiernie miło jest nam poinformować, iż w Gminie Pątnów firma MARGONET S.C. rozpoczęła budowę światłowodowej sieci telekomunikacyjnej w jednej z najlepszych technologii na świecie - F T T H (Fiber to the Home światłowód doprowadzany do każdego domu), która pozwoli na uruchomienie SZEROKOPASMOWEGO dostępu do INTERNETU, wielofunkcyjnej CYFROWEJ TELEFONII oraz TELEWIZJI CYFROWEJ 3 GENERACJI dla mieszkańców Gminy Pątnów. W większości przypadków światłowody zostaną podwieszone na istniejących już słupach energetycznych PGE, tam gdzie będzie to konieczne zostaną wykonane prace ziemne. 


Projektem, który współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, działanie 8.4 „Zapewnienie dostępu do szerokopasmowego Internetu na etapie „ostatniej mili” zostaną objęte następujące miejscowości Gminy Pątnów

Dzietrzniki, 
Grębień, 
Józefów, 
Kamionka, 
Pątnów, 
Popowice


Każdy z mieszkańców w/w miejscowości po wcześniejszym wyrażeniu zgody oraz dokonaniu zapisu będzie mógł BEZPŁATNIE uzbroić swoją działkę w światłowód i tym samym przyłączyć się do nowoczesnej bezpiecznej i niezawodnej sieci światłowodowej nowej generacji. 

Przyłącze światłowodu do domu wykonane w innowacyjnej technologii F T T H daje praktycznie nie ograniczone możliwości przesyłu danych, a co za tym idzie pozawala na osiąganie ogromnych prędkości Internetu i świadczenie wielu dodatkowych usług takich jak: Telewizja Cyfrowa z kanałami nadawanymi w wysokiej rozdzielczości HD i również w 3D, wielofunkcyjna Telefonia Cyfrowa, zdalny monitoring wizyjny, a wszystko to w najlepszej jakości. 

Internet szerokopasmowy w technologii światłowodowej wzmocni w dużym stopniu potencjał i możliwości inwestycyjne w Gminie Pątnów. Rozbudowa sieci przyczyni się również do zwiększenia atrakcyjności i cen nieruchomości posiadających dostęp do światłowodów.

 

Na czym polega BEZPŁATNE UZBROJENIE DZIAŁKI w przyłącze światłowodowe?

Drodzy mieszkańcy Gminy Pątnów, pragniemy poinformować, iż uzbrojenie działki w przyłącze światłowodowe polega na podłączeniu do odpowiedniego miejsca w domu (na działce), mieszkania lub biura przewodu światłowodowego.

Proces ten NIE zobowiązuje od razu Państwa do aktywacji usługi i podpisania umowy, przyłącze wykonywane jest BEZPŁATNIE podczas budowy sieci, a uruchomienie usługi może być dokonane w późniejszym czasie. 
Dokonując teraz przyłącza do sieci światłowodowej F T T H unikną Państwo wysokich kosztów montażu, które w okresie nie objętym inwestycją mogą wynieść nawet kilkaset zł.


Co zrobić aby uzbroić działkę w przyłącze światłowodowe?

Aby dokonać zapisu na uzbrojenie działki w przyłącze światłowodowe należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie Internetowej
www.margonet.pl lub zadzwonić pod nr tel. 888 999 343 i dokonać zapisu telefonicznie.
Po wypełnieniu formularza w przeciągu kliku dni otrzymają Państwo od nas potwierdzenie zgłoszenia.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny --
TUTAJ.

 

Jak już wiadomo, na włóknie światłowodowym praktycznie nie istnieją ograniczenia przepływności danych. Transfery ponad 2000Mbit/s dla tej technologi nie są żadną przeszkodą, dodatkowo można korzystać z telewizji cyfrowej HD, taniej telefonii internetowej oraz wideokonferencji . Pobieranie dużych plików i materiałów audio-video o wysokiej jakości też nie stanowi problemu. W przeciwieństwie do ofert innych sieci gdzie istnieją ograniczenia co do zasięgu i ilości przesyłanych danych na łączach opartych o sieć światłowodową nowej generacji nie ma takich ograniczeń.


Warto zaznaczyć, iż na obecną chwilę, połączenia F T T H w naszym kraju to jeszcze rzadkość. Internet z wykorzystaniem światłowodu to nie tylko suche fakty technologiczne. Duże znaczenie ma również ekonomiczność i trwałość takiego połączenia.

Dzięki nowym technologiom, możemy zaoferować Państwu bardzo dobry wariant łącza nie różniący się cenowo od cen Internetu bezprzewodowego, czy kablowego miedzianego, a oferujący nieporównywalnie wyższe prędkości i lepsze parametry transmisji.

Planowane są taryfy internetowe dla klientów o przepustowościach do 100Mbit/s i więcej, a także całe pakiety usług (Internet, Telefon, Telewizja) w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Po co nam światłowód w domu? Co zyskamy na dostępie do Internetu o bardzo dużej szybkości?

Głównym powodem korzystania z Internetu od zawsze  była rozrywka. To ona napędzała nasze potrzeby bycia w sieci online. Jeśli dodamy do tego wszystkie aspekty związane z pracą, prowadzeniem biznesu, komunikacją czy edukacją okaże się, że Internet jest w naszym życiu niezbędny. Wraz z postępem technologicznym, nasze potrzeby zaczęły się zwiększać w szybkim tempie. 
Teraz chcemy oglądać telewizję przez Internet i to w jakości HD, grać online w sieci, nagrywać i wypożyczać filmy, prowadzić tanie i długie rozmowy telefoniczne, monitorować zdalnie firmę czy mieszkanie, itp. Niejednokrotnie zdarza się tak, że większość tych rzeczy dzieje się jednocześnie. Wtedy bardzo często pojawiają się problemy…

Dzięki zastosowanej technologii i doprowadzając światłowód do Państwa domu ściągnięcie filmu w jakości HD może trwać zaledwie kilka chwil, nawet jeśli w tym czasie prowadzona jest wideokonferencja, gra online czy podgląd zdalnego monitoringu. Wideo połączenia odbywają się w czasie rzeczywistym, rozmowy nie są przerywane, a podczas oglądania filmu online i przeglądu monitoringu nie występują żadne opóźnienia.

 


ZALETY TECHNOLOGII ŚWIATŁOWODOWEJ (F T T H):

- bardzo bezpieczna sieć nowej generacji,

- do domu każdego klienta doprowadzone jest włókno światłowodowe,

- NAJSZYBSZE dostępne medium transmisyjne na świecie,

- superszybki i niezawodny dostęp do INTERNETU z gwarancją prędkości łącza,

- BRAK LIMITÓW pobierania i wysyłania danych,- możliwość oglądania TELEWIZJI w wysokiej rozdzielczości oraz w 3D

- rozmowy przez TELEFON z możliwością prowadzenia wideokonferencji w jakości cyfrowej,

- niezawodność i bezawaryjność każdej z dostarczanych usług,

- odporność światłowodów na zakłócenia elektromagnetyczne, emitowane np. przez wyładowania atmosferyczne czy inne urządzenia elektroniczne,

- zwiększenie atrakcyjności i ceny nieruchomości posiadającej dostęp do światłowodu.F T T H (światłowód do domu) to najnowocześniejsze na świecie rozwiązanie, które otwiera nowe, praktycznie nie ograniczone możliwości w zakresie świadczenia usług telekomunikacyjnych.

 

 

 


copyright © 2014 by MargoNet